whatsapp

Supratip Deformitesi
Op. Dr. Ümit Küçüktepe

Antalya Gaga Burun

 Gaga Burun - Supratip Deformitesi Antalya

Gaga Burun - Supratip Deformitesi Nedir? Antalya

Burnun üst bölgesinin ya da "supratip" bölgesinin olağan dışı şekilde şişmesi kuş gagasına benzer bir görüntü oluşturması durumuna gaga burun - supratip deformitesi- denir.

Gaga Burun Nasıl Düzeltilir? Antalya

Ameliyat sonrası erken aşamada fark edildiğinde tedavisi daha kolaydır. Geç fark edildiğinde şişlik kalıcı hale gelebilir. Supratip deformitesi durumu oluştuğunda revizyon rinoplasti işlemi yapılarak bu kötü görüntü düzeltilebilir. Hastanın burunun üst kısmı doğal bir görünüme kavuşturulabilir.

Gaga Burun - Supratip Deformitesi Neden Olur?

Genellikle burun ameliyatının yanlış yapılması sonucu gaga burun sorunu yaşanır. Supratip deformitesi :

  • Burun bölgesinden gereğinden fazla doku çıkarılması,
  • Burun kıkırdaklarının yanlış şekillendirilmesi,
  • Burun kemiklerinin yanlış şekillendirilmesi,
  • Burun derisinin çok ince olması,
  • Burun derisinin burun ucun yapısını taşıyacak mukavemeti gösterememesi,
  • Ameliyat sonrası oluşan ödem ve iltihaplanma nedenleri ile oluşabilir.

Ayrıca yine yanlış cerrahi işlem nedeniyle burun üst ve al yarısı uyumsuzluğu oluştuğunda Rinoplasti sonrası geç dönemde “supratip deformitesi” yaşanabilir. Bu durum burun ucu düşmesi olarak da adlandırılır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Sonrası Gaga Burun Olur Muyum?

Burun estetiği (Rinoplasti) sonrası gaga burun olarak da tabir edilen supratip deformitesi nadir de olsa görülen bir durumdur. Bu nedenle supratip deformitesi yaşamamak için ameliyat öncesi cerrah seçimi kilit noktadır. Bu sorunla karşılaşmamak için cerrahın burun estetiği alanında uzmanlaşmış olması ve daha önceden yaptığı rinoplasti ameliyatlarının başarı çok önemlidir. Cerrahınız olarak hastalarımın yorumlarını ana sayfa ve daha önceden yaptığım işlemleri sosyal medya hesabımdan incelemenizi tavsiye ederim.

Supratip deformitesi (gaga burun) burun estetiğinin sonuçlarını kötü etkiler. Hastayı bazen estetik olduğan pişman edip burun ameliyatı öncesinden bile daha mutsuz edebilir. Bu sorunu yaşamamak için tecrübeli cerrahları tercih etmek çok önemlidir. Burun ameliyatı öncesi sorularınızı sormak, muayene olmak için randevu alabilirsiniz.

Kulak, Burun ve Boğaz alanında her türlü soru, talep ve görüşleriniz için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Size en kısa sürede yanıt vermekten mutluluk duyacağız.

Whatsapp İletişim