Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Top Gibi

Antalya-Rinoplasti Sonrası

Rinoplasti sonrası burun ucu top gibi

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi bir görünebilir. Bu durum genellikle burun estetiği sonrası oluşan ödem ve şişlik kaynaklıdır.

Burun estetiği işlemi her hasta için özel olarak planlanan bir cerrahi prosedürdür.  Rinoplasti işlemi deneyimli, başarılı KBB uzmanları tarafından yapılmalıdır. Hem cerrahın deneyimi, hem hastanın rinoplasti sonrası dikkat etmesi gerekenlere uyması, hem de hastaların bireysel iyileşme süreci farklılıkları ameliyatın nihai sonucuna ulaşma hızını etkiler.

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi kalır mı? Antalya

Her hastanın vücut yapısı, iyileşme hızı farklı olduğu için rinoplasti sonrası oluşan ödemin, morluğun, şişliklerin iyileşme süreci de farklılık gösterir. Burun estetiği ameliyatı sonrası burun ucunun top gibi olması, burnun normale dönme süresi genellikle bu farklılık kaynaklıdır ve geçici bir durumdur.

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi

Burun ameliyatları, revizyon rinoplasti ameliyatları hem estetik hem fonksiyonel nedenlerle yapılır. Burun şeklini düzeltmek amacıyla uygulanan bu işlem sonucunda kimse top gibi bir burun ucuna sahip olmak istemez. İyileşme sürecinde ise burun ameliyatı sonrası top gibi burun ucu oluşumu yaygın görülen bir durumdur.  Hasta burun estetiği sonrası vücudundaki ödemi şişliği zamanla atar. Burun bölgesindeki ödem atıldıkça burun ucundaki top gibi görüntü de ortadan kalkar. Burun ucu daha doğal görünür.

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi kalır mı?

Deneyimli, başarılı KBB uzmanı tarafından yapılan rinoplasti sonrası, hasta burun ameliyatı sonrası yapılması gerekenlere dikkat ettiyse, burun estetiği sonrası burun ucu top gibi kalmaz.

Top burun ucu nasıl düzeltilir?

Burun ucu top gibi olan hastalar bu durumdan kurtulmak için cerrahi bir müdahale olan rinoplasti işlemi yaptırmalıdır.

Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi görünen hastalar bu durumun genellikle geçici olduğunu bilerek telaşa kapılmadan iyileşme döneminin tamamlanmasını beklemelidir.

Burun estetiği sonrası bir yıl geçmesine rağmen top gibi burun ucu görüntüsü düzelmediyse üzgünüz, başarısız bir rinoplasti işlemi yapılmış, demektir. Bu alanda başarılı ve deneyimli KBB uzmanına başvurarak revizyon rinoplasti işleminin yapılması talep edilmelidir. Revizyon rinoplasti işlemi için Antalya KBB Uzmanı Dr. Ümit Küçüktepe ile iletişime geçebilirsiniz.

Top burun ucu düzeltme ameliyatı nasıl yapılır?

Top gibi burun ucu düzeltme amacıyla uygulanan burun estetiği işlemi genellikle şu adımlarla yapılır:

Planlama: Dr. Ümit Küçüktepe, hastanın isteklerini dinler, burnun anatomik yapısını inceler. Top burun ucunu düzeltmek için rinoplasti işlemini planlar.

Cerrahi Müdahale: Burun estetiği sırasında doktorununuz burundaki fazla dokuları çıkarır, kıkırdak yapısını düzeltir, burun derisini konturlandırarak burnu yeniden şekillendirir ve işlemi tamamlar.

İyileşme Süreci: Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde ödem, morluk ve sararma normaldir. Ödemin atılması birkaç ay sürebilir. Burun estetiğinin nihai sonucuna ise yaklaşık 1 yılda erişilir.

Burun Ucu Ne Zaman Yumuşar?

Burun ucu yumuşaması, burun estetiği ameliyatından sonra hastanın iyileşme hızına bağlı olarak değişebilir. Burun estetiği sonrası burun ucu sertliği ameliyattan hemen sonra ortaya çıkar ve ilk birkaç hafta oldukça belirgin olabilir. Hastanın ameliyat sonra yapılması gerekenlere dikkate etmesi sayesinde birkaç ay içinde ödem, şişlik, burun ucundaki sertlik azalacaktır.

Kulak, Burun ve Boğaz alanında her türlü soru, talep ve görüşleriniz için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Size en kısa sürede yanıt vermekten mutluluk duyacağız.

Whatsapp İletişim